::

پایگاه جامع دریایی

جستجو :  


آرشیو
:: ضرورت توسعه آبزی‌پروری - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۴/۱۷ مصرف آبزیان به عنوان غذای سلامتی همواره مورد توصیه دانشمندان تغذیه و بهداشت بوده و می‌باشد و همچنین به عنوان یکی از منابع تامین‌کننده بخشی از پروتئین مورد تقاضای خانوارها و استفاده از آبزیان، در راستای تحقق استقلال غذایی کشور و تحکیم امنیت غذایی اهمیت بسیاری دارد.
:: ورشکستگی صنعت ماهیگیری و شیلات با "برگزیت" - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۴/۱ بنابر یک توافق در دهه 70میلادی، ماهیگیران اتحادیه اروپا اجازه دارند به آب‌های بریتانیا دسترسی داشته باشند.
:: با صنعت بیمه دریایی و بیمه کشتی بهتر آشنا شوید - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۳/۲۰ صنعت بیمه دریایی و بیمه کشتی یکی از قدیمی‌ترین نوع بیمه در سراسر جهان است و به نوعی همگان حمل و نقل دریایی را مبدع بیمه می‌دانند. تاریخ نگاران سابقه پیدایش بیمه فوق را به میانه قرون وسطی نسبت داده‌اند.
:: توسعه منطقه‌ای بر بستر ثبات مدیریت مناطق آزاد - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۳/۱۳ از منظر بررسی عملکردی در تثبیت مدیریت در بدنه مناطق آزاد کشور در حدود سه دهه فعالیت، می‌توان در ساختار نموداری، عامل موفقیت مناطق در دوره‌های زمانی بلندمدت را، مدیریت واحد و باثبات در این مناطق دید.
:: نگاهی به مفاهیم و ابعاد پایداری در لجستیک دریایی - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۳/۹ پایداری در حوزه بنادر و كشتیرانی ها به عنوان بزرگترین بخش لجستیك جهانی كه جابه جایی بیش از 90 درصد تجارت جهان را بر عهده دارد، از اهمیت و حساسیت خاصی برخوردار است. چرا كه فعالیت های این حوزه از ابعاد گوناگون بر زیست بوم های دریایی، جو زمین و نیز جوامع انسانی تأثیرگذار است.
:: تبیین مهم‌ترین ابعاد پایداری در لجستیک دریایی و راه‌حل‌های جهانی - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۳/۸ پایداری در حوزه بنادر و کشتیرانی‌ها به‌عنوان بزرگ‌ترین بخش لجستیک جهانی که جابه‌جایی بیش از 90 درصد تجارت جهان را بر عهده دارد، از اهمیت و حساسیت خاصی برخوردار است. چراکه فعالیت‌های این حوزه از ابعاد گوناگون بر زیست‌بوم‌های دریایی، جو زمین و نیز جوامع انسانی تأثیرگذار است.
:: تبیین مهم‌ترین ابعاد پایداری در لجستیک دریایی و راه‌حل‌های جهانی - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۳/۸ پایداری در حوزه بنادر و کشتیرانی‌ها به‌عنوان بزرگ‌ترین بخش لجستیک جهانی که جابه‌جایی بیش از 90 درصد تجارت جهان را بر عهده دارد، از اهمیت و حساسیت خاصی برخوردار است. چراکه فعالیت‌های این حوزه از ابعاد گوناگون بر زیست‌بوم‌های دریایی، جو زمین و نیز جوامع انسانی تأثیرگذار است.
:: گاز مایع طبیعی و اهمیت نقش آن در تامین انرژی در کشتیرانی آینده - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۳/۷ سوخت غالب شناورهای دریایی در حال حاضر بیشتر سوخت سنگین (نفت کوره)۱۸۰ و ۳۸۰ سانتی استاک می‌باشد و تخمین زده می‌شود که ۵ تا ۷ درصد سوخت مصرفی دنیا را شامل گردد. ولی بر خلاف سوختهای مصرفی غیر دریایی مقدار که دارای سولفور بسیار کم می‌باشد.
:: چالش کشتیرانی‌های ایران در مقابل الزام استفاده از سوخت کم سولفور - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۳/۱ با خروج شرکتهای خارجی به بهانه تحریمهای ثانویه امریکا از پروژه‌های اعلام شده؛ تولید سوخت با ”سولفورکم“ در ایران نامعلوم و به مشکل خواهد خورد.
:: ماجرای ژولیوس سزار و دزدان دریایی نادان - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۲/۲۹ ژولیوس سزار یکی از سرشناس ترین فرماندهان رم باستان بود که در کنار هوش بالا با جنگاوری ها و قدرت خیره کننده خود در میدان نبرد شناخته می شود. یکی از داستان های کمتر شنیده شده در مورد ژولیوس سزار ماجرای او و دزدان دریایی است
:: دانلود پاورپوینت بازاریابی بنادر - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۲/۲۹ پاورپوینت با موضوع بازاریابی بنادر، در قالب pptx و در 19 اسلاید می‌توانید دانلود کنید.
:: قربانیان نادیده گرفتن قوانین دریا - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۲/۲۹ آغاز روزهای گرم سال و نزدیک شدن به فصل تابستان، زمینه ساز حضور مسافران بسیاری در استان های شمالی است تا از دریا به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری طبیعی استفاده کنند اما ضرورت آشنایی با قوانین، موضوعی است که کمتر مورد توجه قرار می گیرد.
:: تاثیر نمایشگاه‌های دریایی داخلی و بین‌المللی در معرفی بهتر شرکت‌های این حوزه - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۲/۲۳
:: معرفی کشتی‌های باری Cargo Ship - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۲/۸
:: زیان آب به آبزیان و تکانه‌های شدید مدیریتی - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۲/۶
:: پرورش ماهیان دریایی در قفس؛ فرصتی طلایی در عرصه آبزی پروری - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۲/۶
:: تغییر تقسیمات استانی جنوب کشور، ضرورت حتمی توسعه سواحل - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۲/۲
:: توسعه پايدار در صنعت شيلات - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۲/۲ تهديدها و فرصت‌هاي موجود در صنعت شيلات و راه‌هاي توسعه پايدار آن در ۱۰ سال آينده چیست؟
:: مجموعه قوانین و مقررات شیلات ایران - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱/۳۰
:: لزوم ترجمه اخبار بین المللی دریایی برای شرکت‌های فعال در این حوزه - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱/۲۷
:: اهمیت اخبار بندری در توسعه تجارت دریایی - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱/۲۷
:: ویژگی‌های مهم‌ترین زیردریایی تهاجمی-اتمی جهان - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱/۲۶
:: عشقه‌های دیوارمان را سیل برد - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱/۲۴
:: معرفی سازمان صنایع دریایی - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱/۲۱
:: شلوغ‌ترین بندرهای دنیا برای کشتی‌های کروز؛ بخش دوم - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱/۲۱
:: معرفی بنادر تجاری ایران - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱/۲۱
:: شلوغ‌ترین بندرهای دنیا برای کشتی‌های کروز؛ بخش اول - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱/۲۰ تعداد مسافرین کشتی های کروز با برنامه های سفر در دسترس، سال به سال در حال افزایش است. ما نگاهی به شلوغترین بندرهای کروز بر حسب ترافیک مسافری خواهیم داشت.
:: آشنایی کامل با قرارداد اجاره کشتی - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱/۱۹
:: همه چیز درباره قرارداد اجاره کشتی - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱/۱۹ قرارداد اجاره کشتی سندی است که بین مالک کشتی (یا نماینده مجاز او) و اجاره کننده منعقد می‌گردد و در آن شرایط اجاره کشتی همراه با پرسنل برای مدت معینی یا برای کی یا چند سفر بین بنادر مشخص، قید و یا به موجب آن، شرایط واگذاری کشتی بدون خدمه برای مدت مقرر در قرارداد مشخص می‌شود.
:: فانوس دریایی در ایران - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱/۱۸
:: برنامه‌ریزی شاه‌کلید مواجهه با حوادث طبیعی است - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱/۱۸ برای تقابل با حوادث طبیعی از قبیل: سیل، زلزله، آتش‌سوزی و... باید برنامه‌ریزی و آمادگی‌های همه جانبه داشته باشیم.
:: تاریخچه فانوس دریایی در ایران - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱/۱۷
:: اینترنت چگونه از اقیانوس‌ها عبور می‌کند؟ - تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ اینترنت در برگیرنده کدهای بسیار کوچکی است که با کمک سیم‌هایی به نازکی یک رشته مو که در بستر اقیانوس‌ها کار گذاشته شده‌اند به سراسر دنیا ارسال می‌گردند.
:: پتانسیل‌های اقتصادی جزایر ایران بلااستفاده مانده‌ است - تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ تنها جزايري که هم اکنون از رونق اقتصادي نسبي و جمعيت مناسبی برخوردار هستند جزاير قشم و کيش هستند. بنابراین اگر از قابليت‌های جزاير به‌خوبی استفاده شود به تنهايی می‌توان بيش از کل بودجه کشور از همين جزاير درآمد داشت.
:: نیازمندیهای دریایی ایران - تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۲
:: استفاده از سیستم کنترل از راه دور برای بازرسی کشتی ها - تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ از این پس با استفاده از یک ارتباط هوشمند و کار آمد تیم ارزیاب از راه دور می توان بدون حضور در کشتی در هر جایی از جهان امکان نقشه برداری برای بازرسی ها را داشته باشیم.
:: بیانیه Imo به مناسبت روز جهانی زن - تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ بر اساس نقش زنان در توسعه پایدار، توسعه حضور بانوان در صنعت دریانوردی یکی از برنامه‌های سازمان بین‌المللی دریانوردی (آیمو) است.
:: محمود واعظی، رییس دفتر رییس‌جمهور در تعیین رییس ایدرو دخالتی ندارم - تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ هر سوی این اقتصاد را بنگری، نشانه‌های فراوانی از آشفتگی و سردرگمی به چشم می‌خورد؛ از اقتصاد کلان و برنامه‌ریزی تا مدیریت امور زیربنایی‌. صنعت هم از این آشفته‌بازار بی‌نصیب نیست‌.
:: تاثیر سیاست‌گذاری‌‌های قیمت سوخت بر انواع شقوق حمل‌ونقل - تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ تنها راهکار مناسب برای فائق آمدن بر مشکلات قیمت سوخت، سیاست‌گذاری بلندمدت مبنی بر کاهش مداوم یارانه و با شیب ملایم، مثلا سالانه 5 درصدی یارانه‌های پنهان این بخش و تضمین حاکمیت بر تداوم این سیاست طی یک دوره بلندمدت است.
:: لزوم ایجاد بازار دریایی - تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۷ در اواخر دهه 90 میلادی و اوایل هزاره سوم فروش سنتی و مستقیم در امریکا و اروپا با افت شدیدی مواجه شد. این موضوع مالکین و سازندگان مراکز بزرگ تجاری را به چالش کشید.

::