::

پایگاه جامع دریایی

جستجو :  


آرشیو
:: آلمان بر حفظ توافق هسته‌ای برجام تاکید کرد - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۳۰ همزمان با برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد، نماینده آلمان در شورای امنیت بر پای بندی کشورش به توافق هسته‌ای با ایران تاکید کرد.
:: مسابقه آمریکایی‌ها برای بالا بردن صادرات نفت - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۲۸ مسابقه شرکت‌های آمریکایی برای توسعه پایانه‌های نفتی که بارگیری ابرنفتکش‌ها را در ساحل منطقه گلف کاست امکان‌پذیر کند، پرتعداد مانده است. به گزارش ایسنا، طی مدت یک سال بیش از ۱۰ پروژه برای پایانه‌ها پیشنهاد شده‌اند که مجموعا می‌توانند روزانه هشت میلیون بشکه نفت را در ابرنفتکش‌های VLCC بارگیری کنند. در
:: تکذیب واگذاری چابهار به روسیه و منتفی شدن طرح استان آذربایجان مرزی - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۲۸ برخورد با هنجارشکنان مطالبه اصلی مردم، منتفی شدن طرح تشکیل استان آذربایجان مرزی، تکذیب واگذاری بندر چابهار به روسیه، ارائه درخواست بسته شدن باغ وحش مشهد به دادستانی، پرداخت ۱۶۰ میلیارد تومان کمک مسکن به سیل‌زدگان مازنی، راه‌اندازی نخستین شهرک استارتاپی در البرز، ارک کریم خان جولانگاه مردان عنکبوتی و
:: دزدان دریایی خدمه یک کشتی آلمانی را ربودند - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۲۷ دزدان دریایی به یک کشتی آلمانی که در سواحل کامرون پهلو گرفته بود، حمله کرده و ۸ نفر از ۱۲ خدمه آن را ربوده‌اند.
:: عدم نگرانی هیچ کشوری جهت تردد از خلیج فارس با پرچم خود - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۲۳ جلیل اسلامی معاون امور دریایی و عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردیبا بیان اینکه استکبار، تحریم را به صنعت دریایی ما تحمیل کرده و تا به امروز نتوانسته به اهداف خود که زمین گیر کردن صنعت دریایی است، دست یابد، اظهار داشت:‌ میزان تردد کالا در بنادر کشور در شرایط تحریمی در ۴ ماه و نیم ابتدایی امسال
:: انگلیس بر پایبندی به برجام تأکید کرد - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۲۲ سخنگوی نخست‌وزیر انگلیس روز دوشنبه گفت: موضع لندن در قبال ایران و برجام تغییری نکرده است
:: بحران فرهنگی مهاجرت و تشدید مناقشات بین ایتالیا و اتحادیه اروپا - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۲۱ دولت جدید ایتالیا با توجه به بحران فرهنگی مهاجرت به این کشور از در مخالفت با سیاست‌های اتحادیه اروپا در زمینه مهاجران برآمده است
:: انگلیس و ایتالیا جایگزین آمریکا در صنعت نفت عراق - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۲۰ برخی منابع اعلام کردند که عراق برای یک پروژه خط لوله، در آستانه توافق با شرکت‌های بی‌پی انگلیس و انی ایتالیا به جای شرکت اکسون موبیل آمریکا قرار گرفته است.
:: حضور در ائتلاف آمریکا در خلیج فارس مورد توجه آلمان نیست - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۲۰ کارشناس آلمانی مسائل خاورمیانه با اشاره به خواسته آمریکا برای فرماندهی ائتلاف دریایی در خلیج فارس گفت: اتحادیه اروپا باید برای تغییر سیاست های واشنگتن از تلاش دست برندارد.
:: تخریب متحدان روی دیگر سیاست خارجی ترامپ - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۲۰ سیاست خارجی ریاست جمهوری آمریکا دچار آشفتگی‌ و تناقض‌های بسیاری است؛ عدم تمرکز او بر یک سیاست مشخص از او رئیس جمهوری با ذهنی مغشوش به نمایش گذاشته است. او از یک سو از مذاکره با ایران سخن می گوید و از سوی دیگر با فرانسه به خاطر تلاش برای رفع تنش‌ها برخوردهای اهانت آمیز می‌کند.
:: دلایل چین برای حضور احتمالی نظامی در خلیج فارس - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۱۹ احتمال حضور نظامی چین در خلیج فارس در چارچوب استراتژی مورد نظر آمریکا با توجه به تنش های میان پکن و واشنگتن موجب شکل گیری پرسشهای متعددی در ذهن می شود.
:: دستورالعمل دولت آمریکا برای کشتی‌های تجاری عبوری از تنگه هرمز - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۱۹ آمریکا که به دنبال بهانه‌ای برای افزایش حضور خود در خلیج فارس است دستورالعملی برای کشتی‌های آمریکایی و انگلیسی عبوری از تنگه‌هرمز منتشر کرد.
:: درخواست آمریکا از کره جنوبی برای پیوستن به ائتلاف دریایی - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۱۹ وزیر دفاع آمریکا از کره جنوبی خواست؛ ضمن اعزام ناو به خلیج فارس، به ائتلاف دریایی واشنگتن در خلیج فارس ملحق شود.
:: احتمال دیدار نخست وزیر ژاپن و رئیس جمهور ایران در آمریکا - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۱۷ منابع ژاپنی از تلاش نخست وزیر این کشور برای دیدار با رئیس جمهور ایران خبر داده‌اند.
:: ادعای جدید آمریکا درباره کشتیرانی در خلیج فارس - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۱۷ دولت آمریکا در ادامه رویکرد ایران‌هراسی با طرح ادعایی بی‌اساس ایران را به ایجاد اختلال در روند کشتیرانی در تنگه هرمز و خلیج فارس متهم کرد.
:: جانسون در موضوع نفتکش ها به قایق نجات آمریکا پناه برده است - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۱۶ شبکه دویچه وله، ضمن تحلیل رویکردهای آمریکادوستانه «بوریس جانسون» نوشت، نخست وزیر انگلیس در موضوع مربوط به نفتکش ها به قایق نجات آمریکا پناه برده است.
:: پمپئو: از 60 کشور خواسته‌ایم به ائتلاف دریایی در تنگه هرمز بپیوندند - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۱۶ وزیر امورخارجه آمریکا با تکیه بر ادعاهای خصمانه این کشور علیه ایران بار دیگر مدعی شد که هدف واشنگتن از ائتلاف دریایی در تنگه هرمز حفظ امنیت کشتیرانی در این منطقه است.
:: شکست طرح انگلیس در تشکیل ائتلاف دریایی اروپا - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۱۵ دولت بریتانیا اعلام کرده که قصد دارد به ائتلاف دریایی آمریکا برای به اصطلاح حفظ امنیت تردد کشتی ها در تنگه هرمز بپیوندد که باتوجه به ناتوانی این کشور برای تشکیل چنین ائتلافی، شکست جدیدی را برای انگلیس رقم زده است.
:: شرط استرالیا برای پیوستن به طرح آمریکا در خلیج فارس - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۱۵ نخست وزیر استرالیا بدون اظهار نظر دقیق درباره پیوستن کشورش به ائتلاف تحت رهبری آمریکا که واشنگتن به دنبال تشکیل آن در خلیج فارس است، گفت که هرگونه همکاری با آمریکا در این زمینه منوط به جزئیات و اندازه این طرح است.
:: ۳۴ کشته و مفقود در پی واژگونی ۳ قایق در فیلیپین - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۱۵ گارد ساحلی فیلیپین از واژگونی سه قایق در آب‌های خروشان در دو استان مرکزی این کشور و پیدا شدن اجساد ۳۱ نفر و مفقود شدن سه نفر دیگر خبر داده است.
:: غواصان ۶ کشور در کیش به آب زدند - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۱۴ غواصان نظامی کشورهای ایران، سوریه، روسیه، آفریقای جنوبی، چین و ونزوئلا در چهارمین دروه مسابقات غواصی نظامی در آب‌های جزیره کیش به رقابت پرداختند.
:: چین شی آزادتر است؟ - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۱۴ ممکن است چین با رشد اقتصادی فزاینده در حال ثروتمندتر شدن باشد اما این اتفاق لزوما کشور را آزادتر نمی‌سازد.
:: هایکو ماس: در ائتلاف آمریکا در تنگه هرمز شرکت نمی‌کنیم - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۱۰ وزیر امور خارجه آلمان تاکید کرد که برلین در ائتلاف آمریکا در تنگه هرمز مشارکت نخواهد کرد.
:: سقوط یک فروند جت جنگنده نیروی دریایی آمریکا در کالیفرنیا - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۱۰ یک فروند جت جنگنده متعلق به نیروی دریایی آمریکا روز چهارشنبه در نزدیکی یک مرکز نظامی در کالیفرنیا سقوط کرد.
:: چین در آب های نزدیک تایوان رزمایش برگزار می کند - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۷ سازمان ایمنی دریایی چین از برگزاری رزمایش ارتش چین در آب های نزدیک تایوان در هفته جاری خبر داد.
:: توضیح وزیر دفاع انگلیس درباره اعزام کشتی جنگی این کشور به خلیج فارس - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۷ فارس نوشت: در حالی که انگلیس و آمریکا در هفته‌های اخیر با اقداماتی به تشدید تنش در خلیج فارس دامن زده‌اند، یک مقام ارشد دولت انگلیس مدعی تلاش برای آزادی دریانوردی در این منطقه شد.
:: عمان؛ آماده برای میانجی‌گری - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۷ تنش در خلیج فارس و تنگه هرمز بازیگران منطقه‌ای را دو دسته کرده است: کشورهایی مانند عربستان سعودی، بحرین و تا حدودی هم امارات متحده عربی که با برون سپاری امنیت خود چشم به دستان ایالات متحده برای مدیریت بحران و ایمن نگه داشتن خود دوخته‌اند و کشورهایی مانند عراق یا عمان که تلاش می‌کنند با نوعی از میانج
:: کره شمالی کشتی ماهیگیری روسی را آزاد کرد - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۶ کشتی ماهیگیری روسی با 17 خدمه که به دلیل نقض قوانین دریانوردی از سوی کره شمالی توقیف شده بود، آزاد شد.
:: اوکراین یک نفت‌کش روسیه را توقیف کرد - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۵ مقام‌های اوکراین اعلام کردند، نیروهای امنیتی این کشور اقدام به توقیف یک نفتکش روسی در بندری در حاشیه رود دانوب کرده‌اند.
:: تکرار ادعاهای پمپئو علیه ایران در گفت‌وگو با فاکس نیوز - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۵ وزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌وگویی ضمن تکرار کردن این ادعا که میان حرف و عمل ایران تناقض وجود دارد خبر داد که آمریکا از کشورهایی برای ائتلاف تامین امنیت تنگه هرمز درخواست مشارکت کرده است.
:: ارسال یادداشت به سازمان بین‌المللی دریانوردی در خصوص کشتی انگلیسی - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۳ سفیر ایران در انگلیس عنوان کرد: ‏امروز طی یادداشتی اطلاعات جزیی از تخلفات کشتی انگلیسی «استنا ایمپرو» در تنگه هرمز به سازمان بین‌المللی دریانوردی ارائه شد.
:: اسکورت کشتی‌های حامل پرچم انگلیس در تنگه هرمز - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۳ سخنگوی دولت انگلیس اعلام کرد که وزارت دفاع این کشور از نیروی دریایی سلطنتی خواسته است تا کشتی‌های حامل پرچم انگیس را هنگام عبور از تنگه هرمز همراهی کند.
:: آمریکا طرح اروپا برای تقویت امنیت دریایی را «مکمل» خواند - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۳ ایالات متحده بر این باور است که طرح پیشنهادی اروپا برای تقویت امنیت دریایی در خلیج فارس تلاش های کنونی آمریکا در منطقه را «تکمیل» خواهد کرد.
:: عبور ناو جنگی آمریکایی از تنگه استراتژیک تایوان - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۳ ارتش آمریکا، روز پیش از عبور یک ناو جنگی این کشور از تنگه تایوان که بین تایوان و چین قرار دارد، خبر داد؛ این اقدام، به احتمال زیاد خشم چین را در پی خواهد داشت.
:: ابراز نگرانی وزارت خارجه فرانسه نسبت به وضعیت در خلیج فارس - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۳ سخنگوی وزارت امورخارجه فرانسه در اظهاراتی جانبدارانه با ابراز نگرانی نسبت به وضعیت خلیج فارس گفت که ایران باید نفتکش انگلیسی را آزاد کند.
:: زیردریایی گمشده فرانسه پس از ۵۰سال پیدا شد - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۲ نیروی دریایی فرانسه یک زیردریایی را پیدا کرد که ۵۱ سال پیش در اعماق دریا ناپدید شده بود. فرانسه پیدا شدن این زیردریایی را یک "موفقیت" خوانده و برای ۵۲ خدمه آن مراسم یادبود برگزار کرده است.
:: رزمایش نظامی مشترک آمریکا، مصر و امارات در دریای سرخ - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۵/۱ رزمایش نظامی مشترک نیروهای هوایی و دریایی مصر، امارات و آمریکا در آب‌های بین‌المللی دریای سرخ آغاز شد
:: ادامه روند حذف پرچم پاناما از نفتکش‌ها - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۴/۳۰ سازمان دریانوردی پاناما روند حذف پرچم خود از نفتکش "ریاح" را به‌خاطر نقض قوانین بین‌المللی آغاز کرده است.
:: جلسه اضطراری دولت انگلیس پس از توقیف نفتکش این کشور - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۴/۲۹ کمیته اضطراری دولت انگلیس بعد از آنکه یک نفتکش این کشور توسط ایران توقیف شد، تشکیل جلسه اضطراری داد.
:: طرح امنیتی کویت برای حمایت از بنادر - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۴/۲۳ سازمان بنادر کویت روز شنبه(دیروز) پروتکل همکاری مشترک با وزارت دفاع و نیروی دریایی این کشور به منظور تدوین طرح‌های امنیتی جهت حفاظت از بنادر با هماهنگی دستگاه‌های مختلف، امضا کردند.

::