::

پایگاه جامع دریایی

جستجو :  


آرشیو
:: دلایل رسوب کالا در بنادر چیست؟ - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۴/۲ نایب ریس اتاق بازرگانی بندرعباس درباره دلیل رسوب کالا در بنادر کشور گفت: بحث ازر، ثبت سفارش و مقررات جاری از دلایل رسوب کالا است.
:: پرورش 40 هزار تن ماهی در قفس - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۴/۲ کارشناس شیلات، کشاورزی، محیط زیست و مدیریت منابع آبی، درباره حوزه پرورش ماهی در قفس دریایی گفت: هم‌اکنون تولید ماهی در قفس با حمایت وزارت جهاد کشاورزی و سازمان شیلات به 40 هزار تن رسیده است.
:: بندر بوشهر؛ بندری زیان‌ده است - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۴/۱ رئیس اتاق بازرگانی بوشهر عنوان کرد: که بندر بوشهر جذابیتی برای سرمایه‌گذاران ندارد و این بندر اکنون جزو بنادر زیان ده است.
:: شرکت‌های بانکرینگ در ایران انگشت شمارند - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۳/۲۹ مدیر بازرگانی خدمات دریایی و مهندسی کشتیرانی قشم مطرح کرد: در ایران تعداد انگشت شماری از شرکت‌های بانکرینگ، به طور تخصصی و حرفه‌ای واقعاً کار بانکرینگ انجام می‌دهند.
:: دسیسه‌ اسرائیلی‌ها علیه خاویار ایرانی - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۳/۲۸ کارشناس شیلات، کشاورزی، محیط زیست و مدیریت منابع آبی، گفت: ورود ماهی شانه‌دار مهاجم و غیربومی که از طریق کشتی به دریای خزر از اقیانوس اطلس در انقراض انواع ماهیان خاویاری دریای خزر نقش بیشتری از سایر عوامل ایفا کرده است که می‌توان آن را دسیسه‌ای از مسئولین اسرائیلی علیه خاویار ایرانی دانست.
:: طرح‌های گردشگری دریایی چابهار در انتظار تامین مالی - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۳/۲۷ مدیر گردشگری منطقه آزاد چابهار از تأمین منابع مالی طرح‌های گردشگری دریایی در منطقه آزاد چابهار در آینده نزدیک خبر داد.
:: خسارت 450 میلیارد تومانی سیل به صنعت آبزی‌پروری کشور - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۳/۲۶ یک کارشناس شیلات، کشاورزی، محیط زیست و مدیریت منابع آبی از خسارت 450 میلیارد تومانی سیلاب‌های فصلی اخیر به این صنعت خبر داد که منجر به موجب از بین رفتن ۴۰ هزار تن ماهی در مزرعه‌های پرورش ماهی کشور شده است.
:: باید تهدید تحریم را به فرصت تبدیل کنیم - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۳/۲۲ «شرکت‌هایی مانند توتال که قرار بود در کارهای تکمیلی ما کمک کند اکنون از ایران رفته‌اند این موضوع طبیعتاً یکسری مشکلات را ایجاد می‌کند اما از یک منظر دیگر در مورد این تحریم‌های همیشه برای ما به‌نوعی زمینه فرصت را هم ایجاد کرده است.» این بخشی از سخنان ... در گفتگو با خبرنگار شیپنا در حاشیه هشتمین همای
:: کاهش 13 درصدی حمل و نقل دریایی در سال 97 - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۲/۲۹ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی عنوان کرد: حجم حمل و نقل دریایی در ۹۷ نسبت به ۹۶ حدود ۱۳ درصد کاهش داشته اما از نکات مهم تجارت دریایی افزایش ۲ برابری صادرات غیرنفتی نسبت به واردات بود و اینکه کاهش صادرات کمتر از ۱۰ درصد بود اما کاهش واردات بیشتر بود.
:: شیرین سازی آب دریا خدمت به مردم یا خیانت به طبیعت - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱/۲۵ شیرین سازی آب دریا، خدمت به مردم یا خیانت به طبیعت؟
:: تحریم‌های تازه امریکا در توسعه بنادر کشور بی‌تاثیر است - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱/۲۵ در طول سال‌های گذشته بندر شهید رجایی با قدرت کار خود را انجام داده است و تحریم‌ها و خط و نشان‌های امریکا تاثیری در میزان فعالیت اقتصادی این بندر نداشته است.
:: ضرورت اصلاحات ساختار تعرفه‌ای در بنادر کشور - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱/۲۵ اهمیت حمل‌ونقل دريايي به دلیل تاثیرگذاری آن بر قیمت تمام‌شده کالا است. بنابراین و با توجه به شرایط اقتصادی فعلی کشور، تجارت آزاد و ایجاد محیط رقابتی برای فعالان بخش خصوصی در حوزه دریا می‌تواند در توسعه کشور و بازار حمل‌ونقل دریایی نقش مهمی ایفا کند.
:: چابهار، سکوی پرتاب به‌سوی رشد اقتصادی است - تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱/۲۵ هند، چین و افغانستان کشورهایی هستند که بر سر توسعه فعالیت اقتصادی و شبکه حمل‌ونقل و ترانزیت خود در چابهار با یکدیگر رقابت دارند.
:: بنادر توسعه بخش ظرفیت‌های تولیدی - تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۸/۲۱ گفتگو با اله‌مراد عفیفی‌‌پور، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان

::