::

پایگاه جامع دریایی

دسته بندی :مقالات تاریخ انتشار :۱۳۹۷/۱۲/۷
لزوم ایجاد بازار دریایی

در اواخر دهه 90 میلادی و اوایل هزاره سوم  فروش سنتی و مستقیم در امریکا و اروپا  با افت شدیدی مواجه شد. این موضوع مالکین و سازندگان مراکز بزرگ تجاری را به چالش کشید. بطوریکه آنها در فروش و اجاره مغازه هایشان با مشکل و عدم استقبال مواجه شدند آنها به واسطه رونق این صنعت در دهه های 70 و80 و عدم پیش بینی مناسب اقدام به هزینه های گزاف و ساختن ساختمانهای پرطمطراق نموده بودند که دیگر مشتری نداشت.

در تحقیقات بعمل آمده جهت بررسی علل این موضوع ، کارشناسان به این نتیجه رسیدن مشغله کاری فراوان مردم مخصوصا در شهرهای بزرگ آنها را به سمت صرفه جویی در وقت و کم کردن عملیات در پروسه فعالیت های روزمره نموده است لذا اقبال عمومی به سمت فروشگاههای مجازی و خرید انلاین تغییر جهت داده است.

دقیقا نظیر این اتفاق 20 سال بعد در ایران و بخصوص تهران  به وقوع پیوست هم اینک میتوان مراکز بزرگ تجاری را در جایجای این کلانشهر مثال زد که حتی با ارایه مغازه بصورت رایگان و تنها اخذ درصد کمی از فروش هم نمیتوانند امیدوار به راه اندازی مراکز.

با توجه بیشتر به این نتیجه میرسیم که این موضوع در خرید های تخصصی نیز بسیار موثر واقع شده است . لذا میتوان آنرا به صنعت و بخصوص صنایع دریایی نیز بسط داد.همانطور که مستحضرید اکثر قریب به اتفاق عملیات دریایی ،بندری،کشتی سازی ، تجهیز کشتی ، صید و صیادی و تفریحات دریایی در بنادر اتفاق میافتد که از پایتخت بسیار دور هستند در عوض بسیاری از تولید کنندگان ، تامین کنندگان ، وارد کنندگان و فروشندگان کالاها ، تجهیزات و خدمات دریایی در تهران مستقرند.این موضوع لزوم ایجاد یک بازار فراگیر دریایی که برای همگان قابل دسترس بوده و هر فعال دریایی بتواند براحتی و با حداقل هرینه اقلام و خدمات خود را معرفی نموده و یا نیازهای خود را در یک محیط رقابتی از نطر قیمت و کیفیت تامین نمایدحس میشود.


در این خصوص وب سایت شیپنا به واسطه سالها فعالیت کارکنان خود  در بخش های مختلف صنایع دریایی و کشتیرانی – بندری – فراساحل – شیلات – گردشگری و... اقدام به راه اندازی بازار بزرگ دریایی در وب سایت خود نموده است.

بازار دریایی ایران پایگاهی است که تجهیزات و خدمات دریایی در ابتدا از هم مجزا شده سپس هریک به بخش های مختلف دسته بندی شده اند.این دسته بندیها را تا جایی که در این یادداشت امکان داشته باشد به شرح زیر به حضورتان معرفی مینماییم.

انواع کشتی: این بخش ابتدا به دو دسته خرید و فروش کشتی واجاره کشتی تقسیم شده است که در ان انواع شناورهای باری ، نفتکش ، خدماتی، تفریحی ، صیادی و تحقیقاتی قابل مشاهده است.

تجهیزات کشتی: تجهیزات ایمنی، نجات و اطفا حریق - تجهیزات سیستم الکتریکال- سیستم مخابراتی، ناوبری و کمک ناوبری - سیستم رانش اصلی و فرعی - سازه و ملحقات شناورها - ماشین آلات اصلی و فرعی که در این بخش میتوانید به خرید و فروش اقلام دریایی نظیر  لایف رفت ها – تجهیزات ولباس غواصی – لباس ایمنی دریایی – کپسول ها و تجهیزات آتش نشانی – انواع منورهای دریایی – شارژها – گیج وآلارم هائ – تابلوهای برق و ایتارترها – تجهیزات روشنایی کشتی – انواع سیم و کابل دریایی – انواع بیسیم ها – چراغهای ناوبری – علایم ناوبری – عمق یاب – پرچم ناوبری – خط کش های نقشه کشی دریایی – انواع دوربین ها – قطب نما – نقشه های دریایی – استرن تیوپ – نگهدانده های شافت – پروانه کشتی – سکان و ملحقات کشتی – سیستم های رانش ک، زرافه ای و دروازه ای – دیزل ژنراتورها – سیستم های حرارتی و برودتی کشتی – فیلترها و جداکننده ها – وینچ – کمپرسور – کندانسور – تجهیزات کابین – عایق ها – پانل و روکش های کشتی – تجهیزات اشپزخانه ای کشتی – تجهیزات سیستم‌های بهداشتی کشتی

تجهیزات بندری: تجهیزات پیشگیری و محافظت، تجهیزات تخلیه و بارگیری، تجهیزات راهنمایی که در آن اقلامی نظیر فندر، لیفتراک، کشنده، بویه، بیکن، چراغ دریایی، تجهیزات مخابراتی کشتی، تجهیزات لایروبی، تجهیزات هیدروگرافی و...

صید و صیادی : قفس ماهی، تور صیادی، قلاب ماهیگیری، ترال، ردیاب ماهی، سومارو...

تفریحات دریایی : قایق، جت اسکی، اسکوتر زیرآب، بنانا، پاراسل، فلای برد، دوربین زیرآب، فشار سنج، عمق سنج، لباس غواصی

خدمات دریایی : نظیر حمل بار دریایی،  ترخیص کالا و امور گمرکی، تامین نیروی انسانی برای کشتی، سوخت‌رسانی به کشتی(بانکرینگ)، جستجو و نجات دریایی، مدیریت کشتی، بیمه ثالث کشتی، بیمه بدنه کشتی، آموزش دریایی، بازرسی دریایی، بازرسی کشتی ، بازرسی بار، تعمییر کشتی، رنگ آمیزی کشتی، سندپلاست کشتی، لایروبی، هیدرو‌گرافی و...

بی شک حضور، توجه، بهره‌برداری و راهنمایی‌های فعالان صنایع دریایی ما را در پیشبرد اهداف و ایجاد یک بازار رقابتی دریایی در کشور یاری خواهد رساند.

شیپنا


کلمات کلیدی

 

::