::

پایگاه جامع دریایی

دسته بندی :مقالات تاریخ انتشار :۱۳۹۸/۱/۲۰
شلوغ‌ترین بندرهای دنیا برای کشتی‌های کروز؛ بخش اول

تعداد مسافرین کشتی های کروز با برنامه های سفر در دسترس، سال به سال در حال افزایش است. ما نگاهی به شلوغترین بندرهای کروز بر حسب ترافیک مسافری خواهیم داشت.

Port Miami

بندر میامی در فلوریدا آمریکا شلوغترین بندر کشتی های کروز در دنیاست که 5.6 میلیون مسافر را با 1185 کشتی در 2017 جابجا کرده است.در دسامبر سال 2018 این بندر همچنین شاهد جابجایی بیشترین شمار مسافران در یک روز بود. طبق آمارها بندر مذکور میزبان 52000 مسافر در تاریخ 9 دسامبر با 9 خط کشتیرانی دریایی کروز از جمله Carnival, Royal Caribbean, Disney, Norwegian  بوده اند.

بندر میامی با اسم دیگر Dante B Fascell نیز شناخته می شود که بیشتر از 7  میلیون تن کالا را سالانه جابجا می کند.این بندر عملیات خطوط  کشتی های کروز مثل  Royal Caribbean, Carnival, Norwegian را آسان می کند. همچنین بزرگترین و اصلی ترین بندر کشتی های کروز با حجم ناخالص بشمار می آید. در سال 2018 MSC Cruises و Virgin Voyages اعلام کردند که برنامه ای برای باز کردن ترمینالی در بندر میامی دارند. MSC Cruises اعلام داشته که ترمینال خود را در اکتبر سال 2020 و بعنوان ترمینال کشتی های کروز با کلاس جهانی و Virgin Voyages نیز برای نوامبر 2021 ترمینال مذکور را افتتاح خواهند کرد، این دو شرکت برای این پروژه 50 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده اند.

Port Canaveral

بندر کاناورال واقع در Brevard County ، 45 مایلی شرق اورلاندو، فلوریدا 4.5 میلیون مسافر کروز در سال  مالی 2017 داشته که این بندر را تبدیل به دومین بندر شلوغ در دنیا کرده است. این بندر همچنین یکی از قطب های کلیدی لجستیک بشمار می آید که تقریبا 4.5 میلیون تن بار را در هر سال که شامل نمک، وسایل نقلیه، نفت و کانتینر می شود جابجا می کند.بطور میانگین 10 کشتی در بندر و بصورت روزانه لنگر می اندازند که از خطوط کشتیرانی Carnival, Disney Royal Caribbean, Norwegian هستند.

بندر ترمینال 1براحتی در دسامبر 2014 برای کمک کردن به کشتی های Royal Caribbean’s new Oasis-class افتتاح شد. در سال 2015 این بندر بعنوان اقامتگاه Oasis درآمد که یکی از بزرگترین کشتی های کروز در دنیا است.

بندر مذکور جاذبه های توریسی متنوعی مثل غواصی، ساحل ها، گشت خارج شهر نیز ارائه داده است. این بندر یکی از بزرگترین مناطق آزاد خارجی در آمریکا در فضایی بیش از 5 مایل مربع می باشد که مزایای زیادی را به مشتریان تجاری خود و با استفاده از بندر به منظور واردات کالاها ارائه می دهد.


Cozumel

جزیره مکزیکی کوزومل در سال 2017 میزبان 4.1 میلیون مسافر کشتی کروز بوده است. برتر بودن بندر Everglades برای اولین بار اتفاق افتاد و این بندر نیز  1.240 کشتی کروز را در همان سال فراخواند که 55 از بندر میامی بیشتر است.این جزیزه در شرق Yucatán Peninsula واقع شده است.

3 اسکله کشتی کروز در جزیره وجود دارد، Punta Langosta، International Pier و Puerta Maya. خطوط کشتی های کروز که خدمات ارائه می دهند شامل Celebrity Cruises, Costa Cruises, Holland America Line, Norwegian Cruise Line, and Royal Caribbean. می باشند.

ترمینال مجهز به تجهیزات مدرن از قبیل خرید رایگان و سایر جاذبه های الهام گرفته از فرهنگ Mayan است.

  San Miguel شمار زیادی فعالیت های گردشگری را پیشنهاد داده است و بازدید کنندگان می توانند براحتی به کل جزیره دسترسی پیدا کنند.
Port Everglades

 بندر Everglades در فورت لادردیل، فلوریدا جنوبی، میزبان بیش از 3.8 میلیون مسافر کروز در سال 2017 بوده است و در سال مذکور 846 کشتی در این بندر لنگر انداخته اند.

در سال 2017، تعداد 846 کشتی در بندر اورگلدس لنگر انداختند که دارای 9 ترمینال بوده و بعنوان بندر اصلی برای 10 خط کشتیرانی  Princess, Holland America, Celebrity, Royal Caribbean and Carnival محسوب می شود.هر چند کشتی ها در تمام طول سال در این بندر رفت و آمد دارند اما زمان اوج سفر در این بندر بین ماه های نوامبر و آوریل است .

علاوه براین بندر مذکور چهارمین بندر پر رفت و آمد جهان نیز می باشد و همچنین یکی از شلوغ ترین از نظر حمل بار نیز می باشد.سالانه بیش از یک میلیون معادل بیست فوت در این بندر جابجا می شود
Prince George Wharf

بندر پرنس جرج وارف یکی از بنادر مهم برای کشتی کروز در Nassau   واقع در جزیره New Providence  باهاما محسوب می شود. این بندر در سال 2017 در حدود 3.6 میلیون مسافر را جابجا کرده است و در مجموع 796 کروز در این بندر لنگر انداخته اند.

این بندر به منظور تسهیل در کار هفت کشتی کروز با ظرفیت 12000 مسافر و قابل دسترس در هر زمانی طراحی شده است. بندر مذکور بین  New Providence و Paradise Island واقع شده است. توریست هایی که مقصد آنها استراحتگاه Atlantis می باشد. در ماه دسامبر سال گذشته، دولت قبلی خواستار پیشنهاداتی برای یک اپراتور جدید به منظور توسعه بندر شد.----------------------------------------------------------------------------------


        
         خانم ثمره مرادرضا 
   خبرنگار واحد بین الملل شیپناکلمات کلیدی

 

::