::

پایگاه جامع دریایی

دسته بندی :مقالات تاریخ انتشار :۱۳۹۸/۱/۲۱
معرفی بنادر تجاری ایران

سازمان بنادر و دریانوردی یکی از زیر مجموعه های وزارت راه و شهرسازی است که هیات مدیره و مدیرعامل آن مستقیما توسط شخص وزیر انتخاب میشود . هرچند در بده بستان های سیاسی اخیرا نمایندگان مجلس در این انتخاب وزیر را تحت فشار میگذارند.

سازمان بنادر ودریانوردی وظیفه حاکمیت بر بنادر و سواحل ایران را برعهده داشته، همچنین گسترش حمل و نقل دریایی  و ارتباطات ساحلی از دیگر وظایف این سازمان میباشد.

این سازمان نماینده ایران در سازمان جهانی دریانوردی بوده و کنوانسیون های آنرا پس از تایید مجلس شورای اسلامی اجرا مینماید.

سازمان بنادر حقوق و عوارض بندری را مشخص و منابع حاصله را در توسعه بنادر و تجهیز آنها صرف مینماید.

در سالهای اخیر طبق قانون اصل 90 سازمان موظف به خصوصی سازی برخی از وظایف خود شده است.اما متاسفانه این وظیفه با تاسیس شرکتهای اقماری به انحراف رفته و انتقادهای فراوانی به این موضوع وارد است.

ایران در مسیر دو کریدور مهم شمال و جنوب و شرق و غرب قرا گرفته که وجود کشورهای تازه استقلال یافته در شمال  میتواند صنعت ترانزیت و سواپ نفت را بسیاربصرفه نماید

از آنجایی که ایران دارای مرزهای آبی در شمال و جنوب خود است لذا بنادر فراوانی در جای جای این سواحل بنا شده است که ما در ادامه به معرفی بنادر تجاری کشور میپردازیم.

بندر شهید رجایی:

این بندر در استان هرمزگان و شهر بندرعباس قرار گرفته است .در جهت تسهیل عملیات تجاری این بندر به منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی تبدیل گشته است.

مساحت 4800 هکتار بعلاوه بیش از 936 هکتار اراضی پشتیبانی ، ظرفیت 6 میلیون کانتینر ، انبارهای مسقف به مساحت 24 هکتار و محوطه بارانداز 220 هکتاری این بندر را به بزرگترین و مهمترین بندر ایران تبدیل نموده است.

وجود خط ریلی ومجاورت پالایشگاهها و پتروشیمی های مهم از دیگر ویژگیهای بندر شهید رجایی میباشد.

در سالهای اخیر چندین طرح توسعه ای در این بندر اجرا شده و چندین طرح دیگر منتظر اختصاص بودجه مناسب میباشند.

 

بندر امام خمینی:

این بندر در استان خوزستان قرارداشته و وسعت آن بیش از 11000 هکتار میباشد. این بندر نیز با تصویب مجلس به منطقه ویژه اقتصادی تبدیل شده و به همین دلیل دارای مزایای تجاری فراوانی میباشد. بندر امام در شمال خلیج فارس و آبراه خورموسی قرارگرفته و عمق مناسب این بندر موجب شده است تا کشتی های مختلف اقیانوس پیما و نفتکش بتواند در این بندر پهلو گرفته و به تخلیه و بارگیری بپردازند. این بندر بخاطر نزدیکی به عراق در جنگ تحمیلی بارها مورد حمله دشمن قرار گرفت. امروزه این بندر راه ارتباطی مهمی مابین خلیج فارس و کشورهای عراق ، ترکیه و کشورهای تازه استقلال یافته میباشد.

بندر امام به خطوط ریلی متصل بوده و امکان انتقال کالارا با وسایل مختلف محیا میسازد.

                                                                                         بندر بوشهر:

همانطور که از اسم آن مشخص است این بندر در استان بوشهرواقع بوده و دارای 24000 کیلومتر مربع مساحت میباشد.

ظرفیت بالای این بندر و تجهیزات مدرن آن موجب شده است تاامکان تخلیه و بارگیری انواع مختلف کالا در آن میسر باشد.

نزدیکی بندر بوشهر به منطقه عسلویه که قطب ذخایر زیر زمینی کشور است موجب شده تا حساب ویژه ای روی آن برای صادرات مواد نفتی باز نماییم.

از بندر بوشهر تا بنادر بحرین ، قطر و عربستان فاصله کمی است که این نیز از مزایای دیگر این بندر است.

                                                                                     

                                                                                      بندر خرمشهر:

بندر خرمشهر در شمال غربی خلیج فارس قرار گرفته وبا کشور عراق هم مرز است.

این بندر در منطقه آزاد اروند قرار گرفته ودارای اسکله های فراوان است. ظرفیت بندر خرمشهر حدود 4 میلیون تن بوده که انواع کالای کانتینری و عمومی را دربر میگیرد.

 این بندر به راه آهن سراسری و راه جاده ای ترانزیتی متصل است .

از جمله اولویت های سرمایه گذاریدر بندر خرمشهر، ایجاد صنایع بسته بندی – ارایه خدمات به کشتی ها – ارایه خدمات تفریحی و مسافری – احداث مخازن مواد نفتی – خدمات ترانزیت.

بندر چابهار:

تنها بندر اقیانوسی ایران در شمال دریای عمان قرار گرفته ودر مسیر کریدور شمال و جنوب قرار دارد. این بندر در سالهای اخیر پس از عقد قرارداد با کشور هند جهت اجاره ده ساله به آن کشور مسیر توسعه را با سرعت فراوان طی مینماید. خرید تجهیزات جدید  وسرمایه گذاری فراوان باعث تا کشورهای افغانستان و کشورهای تازه استقلال یافته حساب ویژه ای روی این بندر باز کنند.

مهمترین معضل بندر چابهار عدم اتصال آن به خط راه آهن سراسری است که وزارت راه بسرعت در صدد احداث آن است.

بندر انزلی:

بندر انزلی در استان گیلان و در قسمت جنوبی دریای خزر قرار گرفته است. از سالهای قبل این بندر با دارا بودن تجهیزات پیشرفته از مهمترین مبادی تبادل کالا با کشورهای روسیه ، آذربایجان ، قرقیزستان و... می باشد.

بااحداث خط راه آهن قزوین - رشت و ادامه آن تا انزلی این بندر نیز به خط راه آهن سراسری وصل گشته و در وقت وهزینه صرفه جویی فراوانی خواهد شد.

بندر انزلی در منطقه ویژه تجاری انزلی قرار گرفته ودر سالهای اخیر در زمینه تفریحات دریایی و احداث مارینا  در آن سرمایه گذاری فراوانی توسط بخش خصوصی انجام گرفته است.

بندر نوشهر:

بندر نوشهر در استان مازندران قرار گرفته و نزدیکترین بندر به پایتخت می باشد. این بندر دارای 44 هکتار مساحت و سالانه پذیرای بیش از 500 کشتی کوچک و بزرگ میباشد.این بندر دارای طرح های توسعه ای نظیر ساخت اسکله تجاری و نفتی – ساخت انبارهای سرپوشیده و روباز – احداث سرد خانه سیلو و... می باشد.

بندر امیر آباد:

بندر امیر آباد در شرق استان مازندران و در مسیر خطوط راه آهن سراسری قرار گرفته که این موضوع به همراه منطقه ویژه اقتصادی بودن آن موجب شده به سرعت مسیر توسعه را طی نماید.

بندر امیر اباد قابلیت عملیات بندری کالاهای فله ، نفتی ، کانتینر ، رو-رو ، کالای عمومی و... دارا میباشد.

سرمایه گذاری سازمان بنادر و بخش خصوصی موجب شده صنایع کوچک وبزرگی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیراباد پا بگیرد.

کلمات کلیدی

 

::