::

پایگاه جامع دریایی

دسته بندی :مقالات تاریخ انتشار :۱۳۹۸/۲/۲۳
تاثیر نمایشگاه‌های دریایی داخلی و بین‌المللی در معرفی بهتر شرکت‌های این حوزه

 یکی از روش‌های عمده بازاریابی مدرن بهره‌گیری از نمایشگاه است،
نمایشگاه فرصتی است که در آن تولید کننده، مصرف کننده، مراکز تحقیقی و آموزشی- نوآوران و تجار
 حضور داشته و با ارائه تولیدات، خدمات و نیازهای خود در صدد کسب راه‌های ارتباطی جدیدتر می‌باشند.

نمایشگاه‌های تخصصی دریایی می‌تواند موجب افزایش ارتباط، ایجاد یک ذهنیت مثبت در ذهن بازدید کننده، یافتن تامین کننده‌گان جدید و عقد قراردادهای جدید شود.

مهمترین نمایشگاه‌های دریایی در ایران

در سالهای گذشته نمایشگاه‌ها و همایش‌های مختلف دریایی در ایران برگزار گردیده است، که می‌توان به: نمایشگاه صنایع دریایی کیش، نمایشگاه دریایی تهران، نمایشگاه شیلات تهران، همایش و نمایشگاه فراساحل، همایش سازه‌ها و سواحل دریایی ( ICOPMAS)، همایش سرمایه‌گذاری در بنادر ، همایش ایمنی بنادر و ... اشاره کرد، که اکثر این نمایشگاه‌ها بین‌المللی می‌باشد

نمایشگاه دریایی


مهمترین نمایشگاه‌های دریایی بین‌المللی درسطح جهان

لکن در سطح بیین‌المللی نمایشگاه‌ها دریایی بسیار بزرگ و یرطمطراق در زمینه‌های دریایی-کشتی و کشتی‌سازی- تجهیزات دریایی- شیلات وصیادی- صنایع فراساحل- قایق‌های تفریحی و گردشگری دریایی برگزار می‌گردد که شرکتهای ایرانی در برخی از آنها شرکت کرده و یا کارشناسان خود را جهت بازدید به این نمایشگاه‌ها می‌فرستند که از مهمترین این نمایشگاه‌ها می‌توان به: نمایشگاه SMM  آلمان، نمایشگاه یوروپورت، نمایشگاه نوآ، نمایشگاه پاسادونیا، نمایشگاه دریایی شانگهای، سی ترید، نمایشگاه دریایی ژاپن، قایق‌های تفریحی فرانسه، نمایشگاه دریایی سنگاپور و ... اشاره کرد.

نمایشگاه بین‌الملل دریایی

علت حضور کم‌رنگ شرکت‌های دریایی در نمایشگاه‌های جهانی

البته در سالهای اخیر به دلیل عدم برنامه‌ریزی مناسب و ضعف در زبان انگلیسی کارشناسان همچنین تحریم‌های صورت گرفته موجب شده تا حضور شرکتهای ایرانی در این نمایشگاه‌ها بسیار ضعیف بوده و در خور نام صنایع دریایی ایران نباشد.

سایت شیپنا در صدد است با معرفی نمایشگاه‌های بزرگ دریایی جهان و نحوه حضور و بازید از آنها همچنین ارائه مقالات در خصوص نحوه حضور بهینه و بهره‌برداری از فرصت نمایشگاه‌ها شرایطی را ایجاد نماید تا شرکت‌های دریایی ایران با صرف هزینه مناسب حداکثر استفاده را در نمایشگاه‌های بین‌المللی دریایی جهان ببرند.کلمات کلیدی

نمایشگاه بین‌المللی دریایی   نمایشگاه دریایی  

::