::

پایگاه جامع دریایی

دسته بندی :مصاحبه تاریخ انتشار :۱۳۹۸/۳/۲۷
طرح‌های گردشگری دریایی چابهار در انتظار تامین مالی

مدیر گردشگری منطقه آزاد چابهار از تأمین منابع مالی طرح‌های گردشگری دریایی در منطقه آزاد چابهار در آینده نزدیک خبر داد.

عدنان حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار شیپنا با بیان اینکه مناطق آزاد چابهار در حوزه گردشگری از لحاظ جاذبه فرهنگی، تاریخی و طبیعی منحصربه‌فرد است، عنوان کرد: سواحل بکر، نوار ساحلی درک و کوه‌های گوارت بهترین جاذبه طبیعی چابهار است. بعلاوه در این میسر روستاهای وجود دارد که از یک طرف به دریا و از طرف دیگر به کویر راه دارد و در کنار این‌ها وجود گل‌فشان‌ها، کوه‌های مریخی در نوار ساحلی و جنگل‌های حرا صحنه‌ای جذاب و شگفت‌انگیزی ایجاد کردند.

حسینی در ادامه مطلب فوق افزود: گذشته از اینکه چابهار قطبی منحصربه‌فرد در ترانزیت و حمل‌ونقل به شمار می‌آید و به‌عنوان یک نقطه بسیار استراتژیک و خاص در حوزه اقیانوس هند نیز شناخته می‌شود، همواره توانسته با موقعیت استثنایی خود نسبت به بنادر دیگر ارجحیت داشته باشد.

وی با بیان اینکه برای توانمند کردن جامعه محلی منطقه در حوزه گردشگری برنامه‌ها و اقدامات زیادی در حال انجام است، گفت: بیشترین اقدامات برای جذب سرمایه‌گذاران انجام شده است به طوری که با ایجاد زیرساخت‌های لازم و جذب سرمایه‌گذار 9 هتل بزرگ و اقامتگاه‌های پذیرایی، تفریحی و گردشگری در حال ساخت است و طبق برنامه‌ریزی‌ها تا پایان دولت، مجموعه هتل‌ها از 750 تخت به هزار تخت افزایش خواهد یافت.

مدیر گردشگری منطقه آزاد چابهار، با اشاره به ظرفیت منطقه آزاد چابهار برای توسعه گردشگری، ابراز کرد: با توجه به رویکرد منطقه آزاد چابهار برای خدمت‌رسانی بهتر به گردشگران، این امکانات و زیرساخت‌ها سه برابر خواهد شد.

حسینی با تأکید بر توصیه مقام معظم رهبری و نگاه دولت به توسعه سواحل مکران، گفت: زیرساخت‌هایی ریل توسط دولت ایجاد شده و تا 2 سال آینده قطار راه اندازه می‌شود.

وی تصریح کرد: قطب تجاری، چابهار را به قطب گردشگری تبدیل خواهد شد و باعث ایجاد اشتغال پایدار در منطقه به‌خصوص برای ساکنین و بومیان خواهد شد.

حسینی با بیان اینکه مشکلات بیکاری در چابهار از طریق گردشگری حل می‌شود اظهار داشت: در نوروز امسال از 100 درصد مسافران 40 درصد برای اولین بار به چابهار سفر کردند و غالب این مسافران از استان‌های اصفهان، شیراز و یزد بودند.

مدیر گردشگری منطقه آزاد چابهار، از رشد 27 درصدی اقامت مسافرین در عید نوروز خبر داد و گفت: منطقه بکر چابهار نیازمند ایجاد زیرساخت‌های لازم است و در سفر اخیر آقای مونسان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یک‌فصل جدیدی در گردشگری منطقه چابهار باز شد، هماهنگی و تعاملی که بین سازمان منطقه آزاد و میراث فرهنگی و گردشگری کشور ایجاد شده حلقه گمشده این سال‌ها بود.

وی در ادامه افزود: در این سفر دو محور تعریف شد؛ یکی از این محورها موضوع گردشگریداز چابهار به سواحل درک و دیگری از چابهار به کوه‌های مریخی که همان نوار ساحلی است، بود که این محور پایلوت توسعه گردشگری است.

مدیر گردشگری منطقه آزاد چابهار خاطرنشان کرد: با ارائه تسهیلات ویژه از منابع صندوق توسعه ملی، قرارداد با بانک‌ها و صندوق‌های کارآفرینی امید و جذب سرمایه‌گذاران زیرساخت‌های لازم را ایجاد می‌کند تا با طرح‌های هدفمند و با همکاری سازمان مناطق آزاد چابهار و میراث و فرهنگی اتفاقات خوبی در منطقه آزاد چابهار رخ دهد.

حسینی در رابطه با گردشگری دریایی گفت: گردشگری دریایی نقش ویژه در جذب مسافران دارد و در رابطه با تفریحات آبی، ساحلی و لوپ‌های دریایی تصمیمات و طرح‌هایی ارائه شده است و برای تأمین منابع مالی این طرح‌ها با صندوق‌‌‌های کارآفرین امید جلسه خواهیم داشت تا بر اساس منابع مالی مشخص طرح‌ها را با اولویت گردشگری دریایی انجام بدهیم.


کلمات کلیدی

خبرگزاری دریایی   گردشگری دریایی   عدنان حسینی   حمل‌ونقل   منطقه آزاد چابهار  

::