::

پایگاه جامع دریایی

دسته بندی :اخبار ایران تاریخ انتشار :۱۳۹۸/۵/۱۶
چابهار ظرفیت‌های زیادی در فناوری و کارآفرینی دارد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: امکانات، فضا و نیروی انسانی خوبی در سیستان و بلوچستان به ویژه در چابهار وجود دارد و می‌تواند اقدام‌های آنها کارآفرین و توسعه محور باشد.

شیبنا؛سورنا ستاری روز سه شنبه در نشست هم اندیشی زیست بوم کارآفرینی دانش بنیان و توسعه کسب وکارهای نوپا در منطقه آزادچابهار اظهار داشت: تفاهم نامه همکاری با منطقه آزاد چابهار در ماه‌های گذشته انجام و امروز خوشحالیم که عملی شد.

وی بیان کرد: خوشبختانه زیرساخت های لازم برای توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری در چابهار فراهم شده و اتفاقات خوبی در حوزه رونق زیست بوم نوآوری رخ داده است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: خیلی علاقه دارم در استان محروم سیستان و بلوچستان حضور پیدا کنم و با جوانان متفکر و نیروهای انسانی خلاق ارتباط بگیرم.

او بیان کرد: دولت هرگاه در پارک علم و فناوری و پژوهش‌ها ورود کند نتیجه خوبی ندارد لذا می طلبد با فراهم کردن زمینه، بخش‌ خصوصی هم ورود کند تا بتوان زمینه توسعه اقتصاد دانش‌ بنیان سیستان و بلوچستان را رقم زد.

ستاری ادامه داد: هر یک از شهرهای استان سیستان وبلوچستان اگر آمادگی تامین زیرساخت ها را داشته باشند ما کل هزینه های بازسازی، اشتغال شرکت ها را پرداخت می کنیم.

وی تصریح کرد: برای بهبود زیست بوم فناوری و نوآوری منطقه و سرمایه گذاری در کسب و کارهای نوپا، استارتاپ ها و حمایت از جوانان فناور اقداماتی انجام شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار نیز اظهار داشت: اقدامات خوبی در دانشگاه بین المللی چابهار رخ داده که همه اینها نوید دهنده اشتغال و کارهای خلاقانه و فناورانه است.

عبدالرحیم کردی افزود: تمامی امکانات و زیرساخت ها را برای هر درخواست استارتاپ و پارک علم و فناوری فراهم خواهیم کرد.

احمد علی موهبتی استاندار سیستان وبلوچستان نیز از حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری برای افتتاح طرح ها در چابهار قدردانی کرد و افزود: حضور مسئولان می تواند به کاهش مشکلات و تخصیص اعتبارات در بخش های مختلف منجر شود.

با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری، استاندار سیستان و بلوچستان جمعی از مسئولان محلی پردیس پارک علم و فناوری مکران در دانشگاه بین المللی منطقه آزاد چابهار افتتاح شد.

ستاری  از ظرفیت های اقتصادی و تجاری کنارک، بندر شهیدبهشتی، دانشگاه بین الملی، دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی، ظرفیت های شیلاتی و صیادی، شهرک های پتروشیمی و فولاد بازدید و در نشست با استارتاپ های فعال در منطقه مسائل و مشکلات آنان را بررسی کرد.

بازدید از ظرفیت های علمی و اقتصادی و همچنین رونمایی از پروژه آنلاین هاسپیتال و دیار با حجت الاسلام سیدمحمد موسوی امام جمعه چابهار از جمله برنامه های سفر سورنا ستاری به چابهار  بود.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی

کلمات کلیدی

چابهار   فناوری   نوآوری  

::