::

پایگاه جامع دریایی

دسته بندی :اخبار ایران تاریخ انتشار :۱۳۹۸/۵/۱۹
افزایش ۲۷ درصدی بارگیری کالا در بندر امام خمینی

مرکز خوزستان ، معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت : از ابتدای امسال تاکنون بیش از پنج میلیون و 500 هزار تن کالای اساسی و نهاده های دامی در  مجتمع بندری امام خمینی بارگیری شد.

شیبنا؛ایرج مدیری افزود : این میزان بارگیری نسبت به مشابه پارسال رشد 27 درصدی را نشان می دهد.

وی ادامه داد : از جمله این کالاها گندم، ذرت، جو، دانه روغنی، کنجاله سویا، شکر، برنج و روغن خوراکی می باشد که در انبارهای مجتمع بندری امام خمینی بارگیری شده است.

معاون امور بندری و اقتصادی  اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان بیان کرد : در این مدت 147 فروند کشتی در مجتمع بندری امام خمینی محموله های خود را تخلیه کرده اند که این میزان نسبت  به مشابه پارسال رشد 86 درصدی را نشان می دهد.

مدیری گفت : در بازه زمانی یاد شده، شش میلیون و 875 هزار تن کالای اساسی تخلیه شده که رشدی 72 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته داشته است.

بندر امام خمینی بزرگترین بندر کشور از نظر توان ذخیره سازی انواع کالاها از قبیل محصولات فله خشک و مایع است که با برخورداری از 38 پست اسکله به طول هفت کیلومتر نزدیک ترین بندر جنوبی به مراکز صنعتی و جمعیتی کشور، کوتاهترین و مطمئن ترین پل ارتباطی با کشورهای عراق، ترکیه، حوزه قفقاز و اروپای شرقی است.

منبع:  خبرگزاری صدا وسینما

کلمات کلیدی

بندر امام خمینی   بارگیری   کالا اساسی  

::